גבי בר: טיפים למכירות באיקומרס

גבי בר: טיפים למכירות באיקומרס

איקומרס הוא אחד מהתחומים הצומחים ביותר בכלכלה המודרנית; הרי הקורונה לימדה אנשים רבים שאפשר להעדיף לעשות את הקניות שלהם באינטרנט, ובהתאם לכך, יותר ויותר עסקים עברו דיגיטציה לכיוון של מכירות באינטרנט. עם זאת, מכירות באינטרנט זו תורה שלמה, וככזאת, עדיף לעשות את הפעילות הזאת בליווי מקצועי. שוחחנו עם גבי בר, המנכ"ל ואחד הבעלים של TCM, אגרגטור טכנולוגי בתחום המכירות באינטרנט, וקיבלנו כמה טיפים ממקצוען בתחום המכירות ברשת, עם דגש על הזירה החמה ביותר, אמזון.

טיפ מספר 1: "אל תמציאו את הגלגל"

לפי גבי בר, כדי להגיע לסכומי הכנסה יפים ממכירות באינטרנט, לא צריך לחפש את המוצר הכי ייחודי ומתוחכם. להיפך: תמכרו מה שאתם יודעים שנמכר, דברים שאתם רואים אצל מוכרים אחרים שעובדים היטב. כיצד אפשר לדעת זאת? אפשר לקרוא את הביקורות של הלקוחות של המוצר, ולנסות ללמוד מהן מה מוצר טוב ומה לא. מעבר לכך, אומר גבי בר, אמזון עצמה מספקת נתונים על המכירות באתר: אפשר לקרוא מה הולך יותר, מה פחות, מה נמצא במגמת שיפור (טרנדינג) וכדומה. מהנתונים אפשר ללמוד המון. ידע זה כוח.

טיפ מספר 2: "תהיו מקצוענים"

לפי גבי בר, באמזון יש שתי צורות מכירה עיקריות: תוכנית למוכרים קטנים (עד 40 מוצרים בחודש) ותוכנית המיועדת למוכרים מקצועיים כביכול, המאפשרת מכירה ללא הגבלה. ההבדל בין התוכניות הינו בעמלה שתשלמו על כל מכירה. היתרון של מי שבוחר במסלול המקצוענים, הוא לא רק בעמלה המופחתת על כל מכירה, אלא גם בשיוך ליותר קטגוריות: שיוך לקטגוריית מכירה משפיע רבות על כמות המכירות, ולכן אם זה רלוונטי, שווה לשקול להימצא בכמה שיותר קטגוריות מכירה.

טיפ מספר 3: "העדיפו את השילוח של אמזון"

דרך אחת למכור באמזון, היא שכאשר לקוח קנה מוצר בחנות שלכם, אתם תיגשו למקום האחסון שלכם, תארזו את המוצר, תלכו לדואר או שירות שילוח בינלאומי, ותשלחו. כל הפעולות הללו אפשריות, אך גוזלות מכם זמן ומשאבים רבים. ההמלצה של גבי בר היא להעדיף שילוח דרך אמזון, מה שמכונה Fulfilled By Amazon. בדרך הזאת, משלמים לאמזון חלק מסוים מן המכירה, ואז אמזון מתעסקת בשילוח לצרכן הקצה. כך גם חוסכים מאמץ והתעסקות, וגם ניתן למכור מוצרים ללקוחות המוגדרים בתור "אמזון פריים". את העלויות של השילוח מחשבים בעזרת המחשבון הייעודי למוכר באמזון, וכך מוודאים שהתמחור שלנו רווחי ומשתלם.

Rate this post
נגישות