גבי בר בראיון: "איתור המשפיען המתאים לקהל היעד של המותג"

גבי בר בראיון: "איתור המשפיען המתאים לקהל היעד של המותג"

על מהפכת המשפיענים כבר שמעתם? בין אם המושג מצלצל לכם מוכר ובין אם לא, אנו נוכחים למהפכה, צורכים אותה וכמובן – מושפעים ממנה. המגמה הגוברת בשיווק דיגיטלי בכלל, שהולכת ותופסת תאוצה בשיווק בזירת ה-ecommerce בפרט, מבוססת על תובנה כלכלית חדשה: השקעה בשיווק דרך משפיענים מניבה ומשתלמת יותר מקידום ממומן.
גבי בר, איש מפתח בזירת הפרסום הדיגיטלי ומייסד פלטפורמת ה-Ninja המיועדת לנישת החנויות המקוונות, חולק איתנו תובנות על השינוי הגדול, שיכולות להניע מהפכה גם בעסק שלכם.

מה הערך של משפיען לעומת קידום ממומן?

גבי בר: ״קידום ממומן הוא אלטרנטיבה פרסומית שלפני שהיא מניבה לבעל העסק, היא מניבה לתאגידים הגדולים: פייסבוק, גוגל, אינסטגרם וכדומה. אמנם ניתן לבצע הפצה נרחבת ולהגיע לקהל רחב, וכך התאגידים מפתים אותנו להשקיע כמיטב יכולתנו, אבל גלגלי הטרגוט והקידום מתחילים לנוע רק אם משלשלים סכומים גדולים מאוד לקופה שלהם. כך יוצא שלרוב העסקים, בעיקר הקטנים-בינוניים, עלות הפרסום הכוללת לא שווה את ההכנסה מהמכירה. לעומת זאת, קידום דרך משפיענים הוא מלכתחילה הרבה יותר ממוקד בקהל היעד, שעוקב אחר משפיען מסוים משום שהוא מתחבר לערכים הוא מייצג ומזדהה עם המסרים שלו. מכאן, הדרך לרכישת המוצרים שמשתמשים בהם משפיען או משפיענית – קצרה מאוד. פרסום דרך משפיענים זה ׳הימור׳ די בטוח, ויש מיליוני עסקים בעולם שיעידו על כך״.

כיצד מאתרים את המשפיען המדויק לקהל היעד שלי?

״איתור המשפיען הוא השלב הטריקי", אומר גבי בר. "דרושים ניסיון בעבודה עם משפיענים והבנה מעמיקה את התחום ככלל, כדי לבחור את המשפיען שיביא אתו את קהל הרוכשים הגדול. השאלה ׳אצל מי נמצא הקהל שלי?׳ היא שאלת המפתח, ויש צורך בתהליך רב-שלבי: תחילה, ניתוח הקהל עצמו – תחת אילו קטגוריות המוצר או החנות האינטרנטית נמצאת? מי הקהל שלרוב צורך את המוצרים בקטגוריה? בשלבים הבאים יש צורך לקטלג משפיענים לפי משתנים מינוריים, על מנת לדייק ברמת ההתאמה שלהם לפרסם את המוצר הנתון באופן יעיל. אז, צריך ליצור את שיתוף הפעולה בפועל, ופה נכנסים לתמונה כוחות של מסוגלות כלכלית״. זו הסיבה שגבי בר פיתח את Ninja, שהיותה קהילה פרסומית, מאפשר כוח קנייה גדול משמעותית מזה של בעל העסק הקטן. הוא מסביר: ״זו פלטפורמה מקצועית, מבוססת נתונים וניסיון בתחום, שמתמחה בניהול שיתופי הפעולה הכי אפקטיביים עבור העסק, עם המשפיענים הכי מבוקשים ויעילים בשוק הפרסום״.

Rate this post
נגישות